Multifunkční vkládačka aneb jak zrecyklovat dózy od kojeneckého mléka

17.09.2021

Zaměření: jemná motorika

Roste váš prcek po mléku Kendamil jako z vody? A patříte k lidem, kterým je líto vyhazovat plechovky od této super výživy? Jenže co s nimi? A tak se vám doma hromadí... Máme pro vás tip, jak jim vdechnout druhý život a najít pro ně využití ještě před tím, než skončí ve starém železe (a víčko v recyklačních nádobách na plast). Stačí k tomu pár dalších věcí a troška šikovnosti. A vaše děti si budou mít na co kreslit nebo se zabaví tím, jak do ní budou vhazovat barevné špachtličky.


Co budete potřebovat:


  • plechovku(y) od mléka Kendamil
  • odlamovací nůž
  • barvu na tabule
  • štětec
  • špachtle (například kosmetické nebo dřívka od nanuků)
  • fixy na obarvení špachtlí
  • barevné křídy

Jak na to?

Nožem vyřízněte v plastovém víčku otvor tak veliký, aby jím šly snadno prohazovat špachtle. Potom horní část víčka a boky plechovky natřete tabulovou barvou. Až první vrstva zaschne, přetřete plechovku a víčko ještě jednou vrstvou, aby původní barva neprosvítala. Mezitím si fixami obarvěte špachtle. Pokud je obarvíte více barvami, můžete na víčko křídou vždy vyznačit konkrétní barvu, ke které prďola najde špachtli stejné barvy a vhodí ji do plechovky. Naučí se tak přiřazovat barvy. Na plechovku je možné samozřejmě křídami také jednoduše kreslit a kresbu mazat.

Tip: Všechny křídy i špachtle snadno sbalíte do plechovky, která se tak stane ideální hračkou na cesty. A pokud nechcete kupovat celou plechovku barvy, zeptejte se v prodejně tapet na speciální samolepicí tapetu na tabule - v tom případě si změřte obvod plechovky a její výšku, ať víte, kolik jí máte koupit. Tapetou plechovku oblepte, efekt bude skoro stejný. 

Podobným způsobem si můžete vytvořit i krásné designové dózy do kuchyně ;-) 


Autor: Dominika Dolešová alias @petit__heros