Kam vyrazit s dětmi v Praze

09.09.2022

Děti se vrátily z prázdnin domů a vy si lámete hlavu s tím, kam o víkendu vyrazit? Přinášíme vám několik tipů, jak strávit čas v Praze smysluplně. Dost možná přijdou vhod i dětem a rodičům, kteří se do našeho hlavního města chystají na výlet. 


Za hezkého počasí se můžete nechat zlákat do pražské zoo. Ostatně nevadí, ani když bude lehce pod mrakem, zvířátka se alespoň nebudou schovávat před sluníčkem a vy si je budete moci vychutnat v celé jejich kráse. Kolik stojí vstupné, jaká je otevírací doba, kudy do zoo a co v ní můžete zažít, najdete tady.


Areál nabízí k dispozici veřejný vodní svět s různorodými herními prvky pro všechny věkové kategorie. V provozu je od června do září, nicméně změna provozu vodního světa se může lišit v závislosti na počasí. Všechno důležité, včetně on-line rezervace, najdete tady.


V tomto největším aquaparku v České republice na děti čeká zábava a dobrodružství ve vodním světě a dospěláci a větší děti si můžou užít saunový svět, fitness, spa a welness nebo rehabilitace. V blízkosti je samozřejmě občerstvení. Všechny důležité informace jsou tady.


Hurá na kolotoč!

Určitě si nenechte ujít unikátní atrakci na Petříně - historický kolotoč z 18. století, který udělá radost vám i vašim dětem. Anebo vyrazte na nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě, který se po letech opět roztočil na pražské Letné.


Skoro dvacetihektarová pláň na pražských Dívčích hradech se stala domovem stáda koní Převalského. Vyrazte podívat se, jak pokračuje záchranný projekt pražské zoo, který má ještě jeden ochranářský záměr: obnovu původních stepních společenstev díky pastvě. Jen prosím, nekrmit!


Lesní zookoutek je celoročně volně přístupný areál u hájovny v Chuchelském háji, kde se můžete z bezprostřední blízkosti seznámit se zvířaty naší přírody i s těmi, která u nás zdomácněla. Čeká tu na vás jelen evropský, rys ostrovid, liška obecná, výr velký nebo třeba psík mývalovitý, nutrie říční a norek americký.


Bobová dráha na Proseku přináší zábavu po celý rok. Trať je dlouhá skoro kilometr a nabízí nejednu vychytávku. Je vybavená i vlekem, který vás automaticky dopraví zpět před pizzerii, kde se můžete po vzrušujícím zážitku posilnit. Mimochodem, atraktivní je i večerní jízda při umělém osvětlení.


Spoustu vzrušujících zážitků se dá v Praze zažít, i když zrovna nesvítí sluníčko. Dokonce ani déšť a vítr nezabrání tomu, abyste s vašimi ratolestmi nevyrazili za zážitky do muzeí nebo třeba do planetária. Kromě příjemně stráveného času tu vaše děti získají hromadu informací, které se jim budou v životě hodit.


Planetárium Praha

Na největší promítací ploše v republice můžete pozorovat hvězdy, ať je venku tma nebo světlo, jasno nebo deštivo. Kromě toho v planetáriu uvidíte i filmy promítané na celou oblohu (kopuli s průměrem 23,5 m), které vás doslova obklopí. Planetárium nabízí projekční systém s rozlišením 8K a jednu z nejlepší digitální obloh v ČR. 


Hračkářství Hamleys

Ráj hraček s prvky zábavního parku na děti čeká v historické budově Na Příkopě v centru Prahy. Na ploše šest tisíc metrů čtverečních nebudou vědět, kam dřív! Ozvučený kolotoč, závodní dráha nebo obří skluzavka z horního patra až do přízemí... Všechno je možné si osahat a vyzkoušet. A rodiče si zatím můžou dát v klidu kávu.


Muzeum Lega v Praze

Srdce milovníků malých barevných kostiček pohladí první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největší nejen v u nás, ale v celé Evropě. Na ploše 420 m² je k vidění 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega. Na konci prohlídky čeká na děti hrací koutek.


Království železnic

Zejména kluky a jejich tatínky uchvátí svět železnic. Expozice se rozkládá ve dvou patrech a mimo obrovská modelové kolejiště uvidíte také zajímavosti a doplňkové výstavy. Na své si ale přijdou i holky, které potěší panenky našich babiček, Igráček nebo dřevené vláčky Woody. Součástí expozice je i obří Model Prahy.


Svět medúz Praha

Oceánskými proudy se medúzy nechávají unášet už po milióny let a svou křehkou krásu předvádějí ve fascinující show. Na střeše obchodního centra Arkády Pankrác v Praze můžete ve 38 akváriích vidět více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí. A pro děti je připraveno i interaktivní akvárium a dětský koutek.


Majaland

V největším krytém zábavním parku v Česku s plochou 9000 m2 na děti čekají impozantní atrakce včetně 220 metrů dlouhé horské dráhy s převýšením devět metrů. V unikátním zábavním parku si dvanáct tematických atrakcí užijí malí i velcí. Vydejte se na výlet do pohádkového světa včelky Máji, Vilíka a Vikinga Vika. 


Hop arena

Skákat jako o život od rána do večera můžou děti v největším trampolínovém centru v České republice. Na více než 2700 metrech čtverečních je k vyzkoušení 53 trampolín a 12 atrakcí. Pro vstup je třeba mít protiskluzové ponožky, které se ale dají koupit i na místě. Jo a neskákající doprovod to má zadarmo!