Recept pro děti od ukončeného 8. měsíce: Domácí piškotky

03.11.2021

Určitě znáte klasické piškoty i jejich malou verzi, která dětem dokonale padne do drobných ruček a skvěle jim chutná. Děti piškoty zkrátka milují a neocenitelné jsou i jako součást nejrůznějších nepečených dezertů a dobrůtek. Tyto malé piškútky vznikly tak trochu jako z nouze cnost. Kupované piškoty totiž doma právě došly a venku zrovna pršelo, takže nezbylo než se pustit do domácích. Nicméně se neskutečně osvědčily a jen se po nich zaprášilo. Nejenže hned druhý den vznikla jejich další varianta s kakaem, ale dnes už je pečeme pravidelně. 

Vhodné od ukončeného 8. měsíce


Co budete potřebovat:

Jak na to:

Metličkou v míse smíchejte suché suroviny, přidejte pyré a vajíčko a opět promíchejte. Troubu si předehřejte na 180 °C a mezitím naplňte těsto buď do cukrářského sáčku nebo do obyčejného plastového pytlíku, kterému odstřihněte jeden rožek. Vzniklým otvorem, který nesmí být moc velký, pak vytlačujte malá kolečka na plech vyložený pečicím papírem. Ta pečte do růžova 10-12 minut.

Tip: Naplněnému sáčku raději odstřihněte menší část rožku, kterou můžete, pokud bude dírka malá, případně zvětšit. Opačně to nejde :-)))


Verze minipiškotů s kakaem:

Postup je stejný jako u předešlé verze, pouze dobu pečení je třeba vyzkoušet, protože každá trouba peče trošku jinak. Orientačně je to opět 10-12 minut. 

Přejeme dobrou chuť! :-)

Autor: Lenka Palenčárová alias @lilchef_lenka