Hraní

Hry rozvíjejí dovednosti dětí, tak proč nevyužít toho, že si všechny děti rády hrají? A ruku na srdce, rádi si hrají i dospělí. Jen na to mnozí už zapomněli. Vraťte se tedy s vašimi prcky zpět do dětství a do říše fantazie, které nezná hranice. Pomozte jim prostřednictví her posilovat schopnost soustředit se, zlepšovat motoriku, trénovat paměť, učit se lépe vyjadřovat a posilovat logické myšlení. 


Snad všechny děti si rády kreslí a malují. Kromě toho, že se báječně zabaví, rozvíjejí si u kreslení mnoho dovedností, které budou potřebovat v dalším životě. Aniž to tuší, naučí se také spoustu faktů o věcech, které se před nimi na papíře rodí. Pro děti, které si ještě na samostatné kreslení netroufnou, jsou báječným startem omalovánky, které pro...

Tato společná činnost voní loukou a čerstvými i sušenými rostlinkami. V dospělých vyvolává nostalgii k dětství a mrňouskové se díky ní naučí poznávat bylinky a systematicky pracovat. Kromě toho trénují paměť a rozvíjejí jemnou motoriku.

Hry v tomto období učí miminko ovládat pohyby hlavy jeho vlastní vůlí. Cílem je, aby ji zvládlo udržet ve všech polohách vzpřímenou. Bude pak umět držet správně hlavičku, když bude v poloze na zádech, na bříšku i vleže na předloktí.